
Del 1 av uke 1 er ferdig – nå venter hardkjør i Trysilfjellet
Elverum Håndball har endelig startet oppkjøringen til sesongen 2025/2026. På mandag ble den tradisjonelle premieretreningen gjennomført foran rekordstort publikum. I tillegg har gutta gjennomført fysiske tester. Nå venter en tung treningsleir i Trysil.
Se bildeserie fra premieretreningen nederst i denne saken. Alle foto: Magnus Stenseth
– Dette var heftig. Utrolig kult at det kommer så mange på premieretreningen, utbrøt Kristian Stranden etter at han ble kåret til banens beste spiller i den «viktige» fotballkampen mellom ungt og gammelt lag – en kamp gammelt lag vant på golden goal. Selvfølgelig ble Stranden matchvinner foran 702 imponerte (?) tilskuere.
Som vanlig var det mange nye fjes på treningen, og de fikk kjenne på forventningspresset fra første minutt i Terningen Arena. Men alle var enige om dette var en fantastisk start på en ny sesong.
– Jeg var litt spent, for vi fikk bare beskjed rett før vi skulle utpå at det var 700 tilskuere på tribunen. Men det var skikkelig kult, det er helt utrolig å se så mye folk på en helt ordinær håndballtrening. Deilig å være i gang, konkluderte Sondre Gjerdalen.
– Dette var veldig gøy, sterkt at så mange kommer for å se på oss, og det er godt å komme i gang, sa Mario Matic.
De to har spilt sammen i ØIF Arendal og på det norske landslaget, og det er i hvertfall en av dem som grugleder seg til oppkjøringen.
– Det kommer til å bli utrolig slitsomt. Jeg har hørt veldig mye om den Trysilhelgen, og jeg gleder meg allerede til mandag når vi er ferdige med den helgen, gliser Matic.
En annen spiller som grugleder seg til helgen i Trysilfjellet, er lynvingen Kevin Gulliksen, som kommer tilbake til Elverum etter mange år i utlandet.
– Jeg fikk faktisk ikke vært med til Trysil da jeg spilte her sist, så dette blir første gangen for min del. Gutta har prøvd å skremme oss, og det handler bare om å gjøre seg klar for et blodslit. Spise, sove, trene blir hovedingrediensene i helgen, smiler Gulliksen.
Håndballmessig blir det også en tøff oppkjøring for spillerne, med kamper mot meget god motstand. I løpet av august skal Elverum blant annet spille mot Drammen, Kolstad, GOG, Kielce og Szeged.
– Ja, det er en full plan vi har for å si det sånn. Men jeg tror det kommer til å bli veldig moro. Veldig hardt og veldig moro, sier Gjerdalen.
– Vi får jo prøvd oss mot noen av de beste lagene i Europa, og det trenger vi før en viktig kvalik mot Torrevalega. Det skal bli godt å kjenne på skikkelig motstand før vi må være på topp i kvalifiseringen, sier Matic.












