Elverum med praktseier i Sveits – har alt i egne hender – Elverum
Foto: Kristian Horten/Østlendingen

Elverum med praktseier i Sveits – har alt i egne hender

Elverum leverte en strålende prestasjon da de slo Kriens Luzern 38–34 på bortebane tirsdag kveld. Seieren var helt nødvendig for å holde avansementsdrømmen i European League i live – og Elverum sørget i tillegg for å vinne med fire mål, akkurat det som måtte til for å passere sveitserne på innbyrdes oppgjør.

Lukacs med monsterkamp

Ungarske Peter Lukacs var kampens store spiller og leverte nok en klasseopptreden. Sammen med landsmann Dominik Mathe styrte han angrepet gjennom hele oppgjøret. Også Kevin Gulliksen imponerte stort, spesielt i første omgang hvor han satte alle sine seks avslutninger i mål.

– Det var en utrolig viktig seier, og vi kjemper videre om drømmene våre, sa en svært stolt Lukacs til Østlendingen etter kampslutt.

Høyt tempo og sterk sluttspurt

Oppgjøret ble akkurat så fartsfylt som forventet i Sveits. Elverum ledet 20–19 til pause, men hjemmelaget hang på hele veien. Midtveis i andre omgang fikk Elverum en firemålsledelse – en margin som ble helt avgjørende.

Kriens presset på mot slutten, men scoringer fra Mario Matic, Lukacs og en viktig avslutning fra Sondre Gjerdalen sikret den nødvendige seieren. Et siste Elverum-mål i sluttsekundene gjorde kvelden komplett.

Perfekt utgangspunkt før siste runde

Med seieren har Elverum gjort det de måtte for å holde seg med i kampen om avansement. Nå avgjøres alt i siste runde – og Elverum går inn i den med fornyet selvtillit etter en av sesongens sterkeste bortekamper.

Billetter til siste runde i gruppespillet finner du på ehh.woow.no og i Elverum Håndball-appen