Skip to content

Storseier i NM – nå venter Runar i Terningen Arena

Tekst: Elverum Håndball Publisert: 24/09/2026

Elverum er klare for kvartfinale i NM etter en solid 32–21-seier borte mot Fjellhammer. Der venter et skikkelig storoppgjør: Vi får Runar på besøk i Terningen Arena.

Vi tok tak i åttedelsfinalen fra start og ledet 16–9 til pause i Fjellhamar Arena. Solid forsvarsspill og gode målvakter la grunnlaget for en trygg seier.

Henrik Ibsen leverte 18 redninger på 31 skudd, mens Vegard Bakken Øien bidro med åtte redninger på 15 skudd. Framover var Kevin Gulliksen vår mestscorende med sju mål på åtte forsøk. Benjamin Berg satte fire av fem skudd og hadde tre målgivende pasninger.

Alle de 16 spillerne i troppen fikk spilletid. Det var verdifullt med tanke på kampprogrammet: Allerede fredag møter vi Bergsøy borte i Elkjøp-ligaen, bare 46 timer etter at kampen mot Fjellhammer var over.

Og selv på bortebane manglet det ikke støtte. Taiga’n sørget for hjemmebanefølelse på tribunen i Fjellhamar Arena!

To tittelfavoritter møtes i kvartfinalen

Trekningen ga oss hjemmekamp mot Runar – et møte mellom fjorårets seriemester og fjorårets NM-vinner. Lagene ligger dessuten som nummer én og to på tabellen i Elkjøp-ligaen.

Det betyr at en av de største favorittene må ut allerede i kvartfinalen. Vi gleder oss til et nytt storoppgjør i Terningen Arena!